Beton komórkowy w roli głównej

Jeśli szukasz materiału na budowę domu, garażu lub innego obiektu, koniecznie powinieneś rozważyć wykorzystanie betonu komórkowego. To materiał, który charakteryzuje się dużą wytrzymałością, ale zarazem lekkością oraz doskonałą izolacją termiczną.

„Ciepły” beton komórkowy

Wygodna postać lekkich pustaków to zaledwie jedna z wielu zalet. Suporeks bloczki produkuje z wapna, cementu i piasku z użyciem proszku aluminiowego, który rozkładając się, napowietrza mieszankę. W ten sposób w betonie komórkowym powstają pęcherzyki powietrza, które, ujmując to w wielkim skrócie, powodują wzrost ciepłochronności. Doskonała izolacyjność cieplna gazobetonu skłoniła wielu inwestorów przed laty do budowy domów z betonu komórkowego o ścianach jednowarstwowych. Jednak ciągły wzrost cen nośników ciepła ostatecznie wymógł na architektach tworzących projekty oraz budowniczych konieczność docieplenia ścian z suporeksu materiałem izolacyjnym.

Bloczki Suporeks produkowane są w kilku odmianach i klasach gęstości: od 300 do 800kg/m3. . Od gęstości zależy wytrzymałość oraz izolacyjność termiczna i akustyczna budulca. Im większa gęstość, tym wyższa wytrzymałość na ściskanie, ale mniejsza izolacyjność termiczna.

Praktyczny budulec

Pomimo sporych rozmiarów, bloczki są niezwykle lekkie i wyglądem przypominają frezowany pumeks. Przykładowo pustak o wymiarach 24cm x 60cm x 12cm waży tylko 11 kg, co w znaczący sposób usprawnia pracę. Ponadto beton komórkowy z łatwością można poddać obróbce takiej jak cięcie lub wiercenie, nadając bloczkom pożądany kształt i rozmiar. Gazobeton Suporeks charakteryzuje również wysoka odporność na oddziaływanie ognia gwarantująca maksymalne bezpieczeństwo użytkowania budynku.

Budowa konstrukcji z betonu komórkowego jest niezwykłe prosta i szybka, powodem są duże wymiary bloczków. W zależności od parametrów gęstości materiału, z którego wykonane są pustaki, do murowania należy użyć cienkowarstwowej ciepłochłonnej zaprawy, kleju poliuretanowego lub tradycyjnej wapiennej zaprawy murarskiej. Zaprawę należy nakładać na krótkich odcinkach, pamiętając o zwilżaniu powierzchni bloczków wodą.

Autor: Emila Janicka

Studentka architektury, publikuje ciekawe treści w naszym serwisie szczególnie o projektowaniu i urządzaniu wnętrz. Jej ulubionym tematem są nowoczesne sposoby na wystrój wnętrz.

Udostępnij
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/car02/public_html/algunasplantasraras.com/wp-includes/functions.php on line 4344