Czy warto bawić się w DIY – meble i wnętrza tworzone samodzielnie

Coraz częściej obserwujemy tendencję, która jasno pokazuje, że zmienia się podejście Polaków do urządzania wnętrz. Nie tylko na poziomie całości jako procesu. Również chodzi o poszczególne elementy takie jak meble czy dekoracje. Nie ma wątpliwości, że duża w tym zasługa coraz bardziej ingerującego i wręcz wrastającego w naszą codzienność internetu. Kiedyś kupowało się to, co po prostu było dostępne w sklepach. A że wybór był niewielki, toteż raczej mieliśmy
do czynienia z jednolitym charakterem polskich wnętrz. Tymczasem, gdy zaczęły do naszego kraju docierać trendy z zachodnich państw, gdy zaczął się wiatr odnowy i ludzie coraz chętniej zaczęli sięgać po to, czego wcześniej nie mieli na wyciągnięcie ręki… Zaczęła się prawdziwa rewolucja.

Z biegiem lat ludzie poszukiwali coraz bardziej wyrazistych i nietypowych sposobów na urządzanie wnętrz. Dzięki takim poszukiwaniom, rozwinęły się różne trendy, które były nakierowane na samodzielne działania. Tak, koniec końców powstał nurt, który dzisiaj po prostu podbija świat. DIY – czyli do it yourself, po naszemu – zrób to sam. No i rzeczywiście, trzeba przyznać, że na tym polu powstają ciekawe i bardzo oryginalne rozwiązania, które potem znajdują zastosowanie we wnętrzach, domach, ogrodach. Praktycznie wszędzie jesteśmy w stanie znaleźć inspirację. A gdzie szukać najlepiej? Jak wszystkiego – w internecie, rzecz jasna. Znajdziemy nawet tematycznie dopasowane plakaty do kuchni czy innych pomieszczeń.

Blogi wnętrzarskie DIY to dosyć silnie rozwijający się obszar polskiej blogosfery. Poza tym, wydaje się że rozwój telewizyjnych kanałów tematycznych, które są skoncentrowane na tych obszarach. Weźmy sobie taki przykład. Potrzebujemy ciekawych dekoracji i akcesoriów do swojego pokoju dziennego. Od czego zaczynamy? Od przemyślenia, jakie konkretnie rozwiązania chcemy uzyskać. Tu sporo warunkowane jest tym, w jakim stylu mamy salon. Jeśli wnętrze jest nowoczesne, mamy praktycznie nieograniczone możliwości. Bo chodzi tak naprawdę o to,
by nadać wnętrzu wyróżnik, przełamać jego charakter. Jeśli na przykład postawiliśmy na stonowane jasne meble, można przełamać je ozdobami DIY w kontrastowych barwach. Inna rzecz, dobrze też uzupełnić ściany fantazyjnymi własnoręcznie wykonanymi ramkami na zdjęcia czy plakaty. To ciekawy akcent, który nie tylko cieszy oko, bo również będzie w stanie świetnie wpisać się we wnętrze i nadać mu mega charakteru.

Brak pomysłów na DIY? Nie ma takiej możliwości. Jeżeli nawet nie jesteś w stanie wykreować jakiegoś rozwiązania samodzielnie, przecież z pomocą przyjdą ci blogi, vlogi i całe mnóstwo rzeczy, które ktoś już zrealizował wcześniej. Weź pod uwagę, że wcale nie chodzi tutaj o bezmyślne kopiowanie. Raczej chodzi o to, żeby znaleźć sobie inspirację, punkt zaczepienia. Wówczas znacznie łatwiej będzie już stworzyć coś , co rzeczywiście w praktyce i w konkretnym ujęciu będzie zgodne z gustem, potrzebami czy przede wszystkim, klimatem, który w konkretnym wnętrzu panuje. Naprawdę jeśli nie ma się pomysłu, przestaje to dzisiaj stanowić jakikolwiek problem. Wystarczy się rozejrzeć i przekonać o tym, że faktycznie tak to wygląda. Jeżeli tylko zaczniemy działać, zawsze mamy gwarancję najlepszego końcowego efektu.

Autor: Emila Janicka

Studentka architektury, publikuje ciekawe treści w naszym serwisie szczególnie o projektowaniu i urządzaniu wnętrz. Jej ulubionym tematem są nowoczesne sposoby na wystrój wnętrz.

Udostępnij
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/car02/public_html/algunasplantasraras.com/wp-includes/functions.php on line 4344