Czym się wyróżnia suporeks?

Suporeks to marka betonu komórkowego. Tworzony jest z wapna, cementu i piachu. W pewnych zakładach zamiast cementu wykorzystuje się pyły z elektrowni. W mechanizmie produkcji wykorzystuje się też miał aluminiowy, jaki rozkładając się napowietrza mieszaninę. Po mechanizmie autoklawizacji utwardzony artykuł ma wiele pęcherzyków powietrza. Wywołuje to spadek gęstości produktu, natomiast jednocześnie wzrost ciepłochronności. We współzależności od twardości produktu winno się wykorzystywać przeróżne zaprawy.

Suporex – co to jest?

Jeżeli właśnie zakupiłeś projekt budynku, część pojęć, jakie się w nim pojawiają, mogą być dla Ciebie nie jasne. Jedną spośród egzotycznie brzmiących nazw jest suporex. Co to jest suporeks? To nazwa jednej firmy betonu komórkowego, jaka upowszechniła się w języku polskim. Specjaliści korzystają spośród niej, by wyrazić beton komórkowy, identycznie jak na buty sportowe mówimy adidasy lub pampersy, choćby jeżeli nie mamy na myśli wyrobów tychże danych firm. Pustak suporex prezentowany jest nieraz też innymi nazwami.

Beton komórkowy jest produktem ciepłym, lekkim natomiast również dobrym dla ludzi oraz otoczenia. Bardzo efektywnie opiera się grzybom i pleśniom. Ma możliwość do pochłaniania zbytku wilgotności oraz oddawania jej, poprzez co miejsce, w jakim go wykorzystano ma określony klimat. Należałoby zatem wykorzystywać go wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Jeżeli będzie on elementem prowadzącym przy budowie, całość postępowań winna być zdecydowanie szybciej aniżeli przy łączeniu ze sobą wielu produktów budowlanych.

Pustaki Suporeks

Prócz tradycyjnych produktów do produkcji pustaków Suporeks, tworzy się je też w mechanizmie napowietrzającym proszek aluminiowy. Podczas jednego spośród kroków tejże produkcji kombinacja plastyczna jest utwardzona i dołączone do niej są w mechanizmie napowietrzającym pęcherzyki powietrza. Jakie wartości pustaków Suporeks dzięki temu można uzyskać? Pomiędzy innymi w efekcie mechanizmu wietrzącego otrzymujemy produkt o niższej gęstości, zarazem mający dużą ciepłochronność.

Suporeks – zalety

Pustak Suporex występuje z napowietrzonej masy cementowej. Dzięki wprowadzeniu bąbelków gazu czy powietrza produkt jest trochę mniejszy aniżeli pustaki klasyczne. Jest to pewne wsparcie w okresie przejazdu i robót budowlanych. Bloczki betonu komórkowego okazują wielką wytrzymałość na oddziaływanie dużych i małych temperatur. Istotnym plusem jest też duża wytrzymałość na działanie ognia, co czyni z pustaków artykuły podnoszące zabezpieczenie budynku.

Autor: Emila Janicka

Studentka architektury, publikuje ciekawe treści w naszym serwisie szczególnie o projektowaniu i urządzaniu wnętrz. Jej ulubionym tematem są nowoczesne sposoby na wystrój wnętrz.

Udostępnij
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/car02/public_html/algunasplantasraras.com/wp-includes/functions.php on line 4344