Eleganckie ogrodzenie w nowoczesnym stylu

Ogrodzenie podkreśla piękno budynku i całej posesji. Nie jest to najważniejsza jego rola, ale jest bardzo ważna. Dlatego z dużą uwagą wybiera się każdy element tej konstrukcji. Ważne jest, by ogrodzenie było eleganckie. Często obecnie wybiera się dla niego styl nowoczesny.

Jak zyskać styl nowoczesny ogrodzenia

Jeśli budynek charakteryzuje się tym stylem, to ogrodzenie nie może być inne. Nowoczesność to minimalizm i prostota, czyli brak ozdób, geometryczne kształty, proste linie. Zazwyczaj takie ogrodzenie to pustaki ogrodzeniowe tworzące słupki i metalowe przęsła. Przęsła kończą się linią poziomą, czyli bez łuków. Mają poziome lub pionowe pręty i często brak w nich elementów ozdobnych. Choć styl nowoczesny jest ascetyczny, to widać przy nim dbałość o każdy szczegół. Dlatego efekt bywa znakomity. Prostota może robić duże wrażenie.

Elegancja ogrodzenia prywatnej posesji

Styl nowoczesny zazwyczaj oznacza zarazem elegancję. Przy takiej prostocie trudno popsuć efekt. Elegancję gwarantują także:

  • dopasowanie stylem do budynku,
  • solidność ogrodzenia,
  • spokojna kolorystyka,
  • wysoka jakość wykonania.

 Jaki kolor dla nowoczesnego ogrodzenia

Przęsła metalowe przy takim stylu ogrodzeń najczęściej są szare albo czarne. Słupki bardzo często są szare. Popularne są pustaki ogrodzeniowe w każdym odcieniu szarości. Niekiedy na murowanej części ogrodzenia stosuje się dwa kolory. Jeden jest główny, a drugi pojawia się w akcentach. Mogą to być dwie różne barwy albo dwa odcienie szarości. W nowoczesnym ogrodzeniu (jego całości lub w akcentach) pojawiają się i inne kolory. Kluczowe jest dopasowanie kolorystyczne. Ogrodzenie powinno nawiązywać pod tym względem do budynku albo do kostki brukowej. Może być w całości takie jak kostka albo może nawiązywać do fragmentu budynku. Możliwości są różne.

Polecamy także: https://www.albertfresh.pl/

Podmurówka, murowane słupki, daszki, metalowe przęsła, brama i furtka to główne elementy ogrodzenia. Jest ono solidne i dobrze pełni swoją funkcję. Jednak samo zestawienie potrzebnych elementów to za mało. Trzeba jeszcze zatroszczyć się o elegancję, a przy nowoczesnym domu o taki też styl ogrodzenia.

Autor: Emila Janicka

Studentka architektury, publikuje ciekawe treści w naszym serwisie szczególnie o projektowaniu i urządzaniu wnętrz. Jej ulubionym tematem są nowoczesne sposoby na wystrój wnętrz.

Udostępnij
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/car02/public_html/algunasplantasraras.com/wp-includes/functions.php on line 4344