Gdzie szukać inspiracji do urządzania wnętrz – kilka wskazówek

Umówmy się co do jednego. Nie wszyscy w dzisiejszych czasach lubią biegać po marketach z meblami i artykułami urządzania wnętrz, żeby tam wszystkiego szukać, dobierać, kupować. Dla niektórych osób perspektywa wyprawy do większego sklepu będzie więc raczej niezbyt dobrym rozwiązaniem. Trudno zresztą się dziwić, ponieważ szczególnie w weekendy wszystkie tego typu miejsca przeżywają prawdziwy zmasowany atak zainteresowanych zakupowiczów. A to nie jest zbyt komfortowa sytuacja. Dlatego powstaje pytanie. Co właściwie robić i skąd czerpać inspirację, by nie narażać się na takie niepotrzebne stresy.

No to – zacznijmy od prasy

Rynek wydawniczy jeśli chodzi o różne magazyny i pisma, traktujące o urządzaniu wnętrz, ma się w Polsce coraz lepiej. Mamy tytuły, które znamy od lat, mamy też nowe, których przybywa z każdym rokiem. Czasem wystarczy wycieczka do jakiegoś salonu prasowego, przejrzenie dostępnych tytułów. Czasem nawet bywa tak, że wystarczy dosłownie zerknięcie na jedną stronę – i już mamy odpalona w głowie lawinę kreatywnych rozwiązań. Warto mieć na uwadze, że w gazetach nie tylko spotkamy się ze zdjęciami kompletnych aranżacji, które proponuje nam redakcja. Czasem też bywa tak, że będziemy mogli znaleźć pewnego rodzaju przewodnik po różnych elementach i rozwiązaniach, które na pewno będziemy w stanie ze swobodą i radością zastosować w naszych domach, mieszkaniach, czy gdziekolwiek tylko mamy ochotę. I takie są dzisiaj fakty.

Internet – surfuj po oceanie inspiracji

Tu dopiero zaczyna się zabawa. Trochę podobnie jak wspomniane wcześniej gazety, jednak tutaj do przeglądania mamy naprawdę całą masę. Zacznijmy od tego, ze w ostatnich latach ciągłe rośnie popularność blogów life stylowych, w tym właśnie bardzo dużą rolę odgrywają też blogi wnętrzarskie. I to jest strzał w dziesiątkę dla kogoś, kto szuka punktu zaczepienia albo jakiejś przestrzeni nawet do wiernego odwzorowania w swoich czterech kątach. Plusem takich blogów jest nie tylko bogata gama dostępnych zdjęć, ale także – informacje na temat dostępnych mebli czy artykułów aranżacji wnętrz, które zostały wykorzystane w konkretnej stylizacji wnętrza.

Co do internetu nie sposób też zapomnieć o mediach społecznościowych. Na Facebooku inspirację mamy co krok. Po pierwsze – na zdjęciach i stronach różnych marek, blogów, blogerek. Po drugie – są profile, które zrzeszają po prostu społeczności nastawionych na poszukiwanie inspiracji osób. No i kolejna rzecz – koniecznie warto zaglądać do tematycznych grup. To dopiero przestrzeń wymiany inspiracji. Tutaj atutem jest fakt, że bardzo często ludzie dzielą się autentycznymi zdjęciami swoich rozwiązań. Znajdziemy więc i konkretne pomieszczenia, jak łazienki czy kuchnie, a także całościowe galerie, przestawiające na przykład wystrój konkretnego mieszkaniu lub domu.

Fora internetowe – tu po pomoc

Warto też zaglądać na fora wnętrzarskie w internecie. Nie tylko mamy na nich dostęp do różnego typu informacji i również, jak w powyższych przypadkach, zdjęć. Tu także czeka na nas naprawdę bardzo dogodna opcja. Mianowicie, chodzi o to, że będziemy w stanie bardzo konkretnie zasięgnąć pomocy, porady czy opinii. Oczywiście w mediach społecznościowych działa to na podobnej zasadzie. Jednak jeżeli chodzi już o merytoryczne i konkretne porady, fora sprawdzają się lepiej.

Reasumując, wychodzi na to, że inspiracja do urządzania wnętrz, czai się na nas praktycznie wszędzie. Trzeba tylko chcieć ją znaleźć. A ona ma to do siebie, że daje się odszukać naprawdę z ogromną łatwością.

Autor: Emila Janicka

Studentka architektury, publikuje ciekawe treści w naszym serwisie szczególnie o projektowaniu i urządzaniu wnętrz. Jej ulubionym tematem są nowoczesne sposoby na wystrój wnętrz.

Udostępnij