Jak dobrać dodatki do koloru ścian

Jeżeli umiejętnie dobierzemy kolory w mieszkaniu lub domu, a następnie właściwie dopasujemy do nich dodatki, otrzymamy ciekawe, estetyczne wnętrze. Do tego doskonale oddziałujące na nasze samopoczucie. Wystarczy dobrze się do tego przygotować.

Kolor a przestrzeń

Przede wszystkim dobrze jest pomalować pomieszczeni na taki kolor, który nie jest agresywny, a do tego może dać wrażenie większej przestrzeni. Tę rolę najlepiej spełniają kolory jasne, jak biały (według psychologii kolorów daje spokój i dobre samopoczucie), jasnozielony (daje uczucie równowagi, bezpieczeństwa), żółty (odsuwa zmęczenie i delikatnie pobudza oraz poprawia myślenie i pamięć), niebieski (sprzyja spokojowi i wypoczynkowi). Pomijając aspekt przestrzenny, dzięki wyborowi takich kolorów można później stosować ładne kontrasty z meblami i dodatkami. Tak zróżnicowane obrazy można znaleźć tutaj.

Kolor i styl

salon-z-ozdobami-na-scianachDobór koloru to jedno. Ważne jest też, w jakim stylu chcemy mieć urządzone wnętrze. Czy bardziej takie, które stapia się ze ścianami, uzupełnia je kolorystycznie, jest neutralne, czy może skontrastowane, wyraźnie odróżniające się od ścian. Jeśli wybór padł na opcję pierwszą, zarówno meble, dodatki, jak i dekoracje powinny być w zbliżonej tonacji.

Jeżeli lubimy się wyróżniać, eksperymentować ze stylami, dobrze jest zdecydować się na jedne określony, ewentualnie na takie style, które nie gryzą się ze sobą. Możliwe jest mieszanie ze sobą kolorów, lecz lepiej zawczasu mieć jasność, które barwy będą stosowane w pomieszczeniu i wybrać takie, które dobrze prezentują się obok siebie.

Autor: Emila Janicka

Studentka architektury, publikuje ciekawe treści w naszym serwisie szczególnie o projektowaniu i urządzaniu wnętrz. Jej ulubionym tematem są nowoczesne sposoby na wystrój wnętrz.

Udostępnij
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/car02/public_html/algunasplantasraras.com/wp-includes/functions.php on line 4344