Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem?

Bezpieczeństwo nie do przecenienia

Każdemu z nas zależy na zapewnieniu bezpieczeństwa sobie oraz najbliższej rodzinie. Niestety obecnie włamywacze i naciągacze cechują się niesamowitą kreatywnością, stanowiąc realne zagrożenie, zwłaszcza dla dzieci oraz osób starszych. W odpowiedzi na rosnące zagrożenie ze strony niepożądanych gości, na polskim rynku pojawiło się mnóstwo możliwości zabezpieczenia domu lub mieszkania.

Twój dom Twoją twierdzą

Pierwszym bastionem chroniącym nas przed osobami o złych zamiarach są drzwi zewnętrzne. Warto wyposażyć się w solidne drzwi antywłamaniowe. Powinny one posiadać odpowiednie certyfikaty i co najmniej dwa zamki. Podobnie wygląda kwestia okien. Jeśli chcemy mieć pewność, że będą one stanowić wystarczająco trudne wyzwanie dla włamywaczy warto zamontować okna z atestem, mocnymi zawiasami, solidnymi szybami czy nawet zaczepami antywyważeniowymi. Nawet najlepsze drzwi czy okna nie będą jednak stanowić wystarczającego zabezpieczenia, jeśli sami wpuścimy do środka niepożądane osoby.

Oko na świat

Aby zminimalizować zagrożenie wtargnięcia osób, które nie są przez nas mile widziane warto zastosować wizjer do drzwi. Daje on możliwość sprawdzenia tożsamości osoby po drugiej stronie, bez konieczności otwierania drzwi. Najprostszym urządzeniem tego typu jest wizjer optyczny, zbudowany z dwóch soczewek umieszczonych w metalowej obwódce. Bardziej skomplikowany wizjer do drzwi to urządzenie wykorzystujące elektronikę. Wyposażony jest on  z jednej strony w kamerę, z drugiej w wyświetlacz. Dzięki niemu możliwe jest rozpoznanie gościa nawet w słabym oświetleniu lub z większej odległości. Wizjery takie mogą być wyposażone w funkcję zapisywania obrazu.

Zaawansowane systemy bezpieczeństwa

Jeżeli drzwi i okna antywłamaniowe, a także wizjer to dla Was za mało, warto sięgnąć po rozwiązania jakie daje nowoczesna technologia. Niezłym sposobem na zniechęcenie włamywaczy jest dobre oświetlenie budynku. Najskuteczniej działa system współgrający z czujnikiem ruchu. Obecnie powszechne jest też montowanie systemu kamer na zewnątrz domów oraz w ich wnętrzach, czy nawet w mieszkaniach. Nawet ta technologia nie da nam pewności, że unikniemy włamania, może jednak przyczynić się do szybkiego złapania sprawców.

Nowoczesne lampki biurkowe dostępne na https://www.lights.com.pl/Lampy-biurkowe-stolowe-252k/

Autor: Emila Janicka

Studentka architektury, publikuje ciekawe treści w naszym serwisie szczególnie o projektowaniu i urządzaniu wnętrz. Jej ulubionym tematem są nowoczesne sposoby na wystrój wnętrz.

Udostępnij
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/car02/public_html/algunasplantasraras.com/wp-includes/functions.php on line 4344