Jakie lampy sprawdzą się najlepiej do niskich wnętrz?

Niskie mieszkania stanowią dla ich właścicieli nie tylko duże wyzwanie związane z ich wykończeniem i aranżacją, ale i z doborem odpowiedniego do nich oświetlenia. Wszelkiego rodzaju lampy o rozbudowanej konstrukcji, jak np. żyrandole czy podwieszane na sznurkach industrialne projekty, zupełnie się w tym przypadku nie sprawdzą. Jakich lamp szukać zatem do takich pomieszczeń?

Niski salon, łazienka, kuchnia – jak je oświetlić?

W związku z coraz bardziej popularnym w nowoczesnym budownictwie tworzeniem wnętrz niskich, projektanci wnętrz i sami właściciele takich pomieszczeń mają duże wyzwania z doborem oświetlenia zapewniającego optymalne korzystanie z takiej przestrzeni. W przypadku niskich pomieszczeń najlepiej sprawdzają się plafony (https://www.lights.com.pl/Plafony-251k/), które jeszcze do niedawna były głównym pomysłem na oświetlenie łazienek. Współcześnie, idąc z duchem czasu i potrzebami rynku, producenci lamp dbają więc o to, żeby wizualnie były one dostosowywane również do innych pomieszczeń. Na sklepowych półkach można więc znaleźć plafony do salonów, wykańczane różnymi kolorami drewna lub sali, a także do kuchni, nierzadko stylizowane tak, by pasowały do pomieszczeń typu vintage.

Sprawdź: https://czasnaherbate.net/

Różne rodzaje źródeł światła i różne efekty wizualne

Poza plafonami, które mogą stanowić główne źródło oświetlenia w każdym pomieszczeniu niskiego mieszkania, warto zadbać również o lampy punktowe. Mogą to być zarówno lampy biurkowe, wykorzystywane np. na stoliki kawowe w salonie lub na stół kuchenny, jak i praktyczne kinkiety mocowane w rogach pomieszczeń. Połączenie różnych form oświetlenia może w tym przypadku dać najlepsze efekty wizualne i sprawić, że w małym mieszkaniu domownicy będą się czuli komfortowo, a ilość światła nie będzie sprawiała w nim wrażenia przytłumionego, czy ciemnego wnętrza. Dobrym rozwiązaniem mogą też być plafony umieszczane np. w dwóch centralnych miejscach salonu tak, by zwielokrotnić jasność pokoju, szczególnie wtedy, jeśli jest on wykorzystywany nie tylko, jako strefa relaksu ale też miejsce pracy.

Przy współpracy: https://www.lights.com.pl/

Autor: Emila Janicka

Studentka architektury, publikuje ciekawe treści w naszym serwisie szczególnie o projektowaniu i urządzaniu wnętrz. Jej ulubionym tematem są nowoczesne sposoby na wystrój wnętrz.

Udostępnij
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/car02/public_html/algunasplantasraras.com/wp-includes/functions.php on line 4344