Kostka brukowa ozdoba każdego domu

Wybrałam się ostatnio na spacer, pogoda była piękna, więc nogi poniosły mniie naprawdę daleko. W pewnym momencie znalazłam się w zacisznej uliczce, pełnej pięknych, niewielkich domów. Jednakże to co zwróciło moją szczególną uwagę, nie była oryginalna architektura budynków ani ogrody, widać że przygotowywane przez specjalistów a to, że otoczenie każdego z domów uzupełnione było cudownie ułożoną kostką brukową. To co zazwyczaj jest szare i ułożone w klasyczny sposób bez większych przemyśleń, gdyż tylko musi spełniać swoją funkcję użytkową tutaj było swoistym arcydziełem. Zadziwiła mnie mnogość kolorów w jakich kostka może być wykonana. Nie zdawałam sobie sprawy, że taki niby drobiazg może tak wiele wnieść w całokształt podwórka. Szczególnie pięknie prezentowała się jasna kostka brukowa ułożona w okrągłą mozaikę razem z grafitową. Dookoła piękne krzaczki, różnego rodzaju iglaczki, wpadłam w zachwyt. Od razu zamarzyło mi się zamieszkanie w jednym z tych domków. Do tej pory okolice domów wydawały mi się całkiem proste i zwyczajne. Nie przywiązywałam do tego wagi, że może być tak ciekawie i przyjemnie.

Funkcja estetyczna

W moim doświadczeniu kostka brukowa wokół domu służyła jedynie do wykonania chodnika od furtki do domu, ewentualnie niewielkiego podjazdu dla jednego samochodu. Jednakże w żadnym przypadku nie wymagało to wykorzystywania różnych kolorów albo tworzenia jakichś ciekawych wzorów. Kostka miała spełniać jedynie taką funkcję, żeby nie przemieszczać się po błocie w deszczowe dni. Nikt z moich znajomych ani rodziny nie wpadł na pomysł aby pełniła ona także szczególną funkcję estetyczną. Tak sobie pomyślałam, że być może takie rozwiązania są bardzo drogie, skoro są tak mało popularne? Postanowiłam poszukać w Internecie.

Kostka brukowa w Internecie

Przedsiębiorstw oferujących kostkę brukową w Internecie jest naprawdę dużo. Zarówno popularne markety budowlane jak i specjalistyczne składy budowlane mają w swojej ofercie kostkę brukową (kostka brukowa – oferta Betor). W zależności od materiału z jakiego jest ona wykonana, czyli też jakiego jest koloru i jakimi właściwościami się charakteryzuje prezentują się ceny kostki brukowej. Wcale nie jest ona tak droga jak mogłoby się wydawać. Jednakże mimo, że ceny kostki brukowej są całkiem przystępne to nie oznacza, że jej położenie należy do tanich. Teren pod kostkę brukową powinien być odpowiednio przygotowany. Nie dość, że konieczne będzie wysypanie odpowiedniej ilości podłoża to powinno ono być jeszcze wyrównane. Dodatkowo należy doliczyć usługi firmy budowlanej, która zajmie się ułożeniem kostki. Ponadto jeśli zależy nam na ciekawym wzorze, który będzie współgrał z otoczeniem, czyli ogrodem i elewacją naszego domu dobrze by było zwrócić się do architekta, który przygotuje odpowiedni projekt. Jeśli podsumujemy te wszystkie koszty może okazać się, że cena pięknego ogrodu z kostką brukową wcale nie należy do niskich. Jednakże muszę przyznać, że po tym co widziałam, warto jest przyoszczędzić trochę pieniędzy aby cieszyć oko za każdym razem kiedy będziemy przed domem.

Warto także sprawdzić:
https://organicseries.pl/ i https://www.beautyspaexpert.pl/

Autor: Emila Janicka

Studentka architektury, publikuje ciekawe treści w naszym serwisie szczególnie o projektowaniu i urządzaniu wnętrz. Jej ulubionym tematem są nowoczesne sposoby na wystrój wnętrz.

Udostępnij
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/car02/public_html/algunasplantasraras.com/wp-includes/functions.php on line 4344