Oświetlenie w jadalni- jak wybrać?

Jadalnia to szczególne miejsce, gdzie przy zastawionym stole zbiera się cała rodzina. Czasem jest to szybkie śniadanie, a innym razem wieczorny posiłek z przyjaciółmi przy akompaniamencie ulubionej muzyki. Bez względu na okazję warto, aby to wnętrze wyróżniało się na tle innych. Wygląd tego pomieszczenia powinien być maksymalnie funkcjonalny. To nie przeszkadza w dobraniu modnych dodatków i adekwatnego oświetlenia. Od rodzaju światła zależy nastrój oraz stosowna atmosfera. Poniżej kilka wskazówek jak ciekawie oświetlić jadalnię. 

Podział źródeł światła w jadalni

Każde pomieszczenie powinno mieć kilka źródeł światła. To samo tyczy się jadalni. W zależności od czynności, która będzie tam wykonywana, można wykorzystać oświetlenie główne, punktowe i wspierające. Lampy wiszące (https://www.lights.com.pl/Lampy-wiszace-zyrandole-244k/) należą do głównego źródła światła, które jest najczęściej umieszczona nad stołem. Jej zadaniem jest roztaczać blask tuż nad głowami domowników i ich gości. Moc i kolor żarówki zależy od osobistych preferencji. Zaleca się, aby światło w jadalni było średnio nasilone w naturalnej barwie. Kinkiety umiejscowione na ścianie mają za zadanie wspierać główne źródło światła w sytuacji, gdy konkretne czynności wymagają dokładnego oświetlenia. Na koniec opłaci się postawić lampy podłogowe z funkcją ściemniania. Dzięki takiemu rozwiązaniu będzie możliwość wprowadzenia romantycznego klimatu.

Lampa wisząca- na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Lampy wiszące powinny być dobrane do wielkości pomieszczenia. Obecnie najczęściej montowane są nad stołem, dlatego ważny jest jego kształt i rozmiar. Okrągły stół będzie dobrze się prezentował z jednym punktem świetlnym, podczas gdy długi, prostokątny blat wymaga przynajmniej trzech wiszących sznurów. Kolejna zasada tyczy się wysokości. Lampa powinna być zawieszona co najmniej 60 cm nad blatem, aby nie razić w oczy osób zasiadających za stołem. Ostatnią rzeczą, lecz równie istotną jest model. Wyróżnia się kilka podziałów ze względu na styl aranżacji. Najmodniejsze propozycje to kryształowy glamour, metalowy minimalizm oraz przytulne retro. Opłaci się poświęcić więcej czasu na poszukiwania. Rynek oferuje wiele propozycji w każdym przedziale cenowym. 

Autor: https://www.lights.com.pl/

Autor: Emila Janicka

Studentka architektury, publikuje ciekawe treści w naszym serwisie szczególnie o projektowaniu i urządzaniu wnętrz. Jej ulubionym tematem są nowoczesne sposoby na wystrój wnętrz.

Udostępnij
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/car02/public_html/algunasplantasraras.com/wp-includes/functions.php on line 4344