Pomysły na wnętrze

Prawie każdy człowiek czerpie satysfakcję z przekształcania zastanej rzeczywistości. Jednym z przejawów tego stanu rzeczy jest urządzanie zamieszkiwanych przez siebie wnętrz na własną modłę. Ludzie mają różne pomysły na to, co można zrobić z własnym lokum. Niektóre ocierają się o geniusz, inne natomiast o katastrofę. Z pomysłów nie warto rezygnować ze strachu, jednak zanim przystąpimy do realizacji warto dobrze się nad nimi zastanowić. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w której wprowadzone zmiany będzie trzeba usunąć.

Najprostszym sposobem na zmianę oblicza swojego lokum jest przemeblowanie go. Jeśli się na to zdecydujemy, powinniśmy pamiętać, że meble nie mogą tylko dobrze wyglądać, ale muszą również spełniać swoją funkcję. Wbrew pozorom ustawienie mebli wcale nie jest trudne, wystarczy zapamiętać kilka istotnych zasad. O jakich zasadach mowa?

Najważniejszym meblem w pokoju jest łóżko. Nie może ono stać za blisko kaloryfera, bo to po prostu niezdrowe, ani za blisko okna, bo w ciepłych miesiącach wcześnie wschodzące słońce nie pozwoli nam przespać nocy. Jeśli chodzi o pozostałe meble – mamy niemal całkowitą dowolność. Grunt, aby nie przeszkadzały nam poruszać się po mieszkaniu i abyśmy do wszystkiego mieli swobodny dostęp.

Funkcjonalność wnętrza jest niezwykle ważna, jednak liczy się również jego wygląd. Zmiany w wyglądzie wnętrza mogą być bardziej lub mniej inwazyjne. Mniej inwazyjna zmiana to np. powieszenie obrazu lub postawienie na szafce wazonu z kwiatami. Bardziej inwazyjna – przemalowanie ścian lub położenie drewnianego parkietu. Zmiany mało inwazyjne możemy w zasadzie wprowadzać wtedy, gdy tylko nam się spodoba. Ostatecznie każdą z takich zmian będziemy mogli cofnąć, obraz zawsze będzie można zdjąć lub zastąpić innym, a wazon z kwiatami – przestawić. Jeśli jednak zamierzamy zaingerować głębiej – należy dobrze to przemyśleć. Po pierwsze remont pomieszczenia to sprawa kłopotliwa, czasochłonna i kosztowna. Po drugie zmian nie będzie można w prosty sposób cofnąć, trzeba je więc bardzo dokładnie przemyśleć zanim przystąpimy do ich wprowadzania. W przypadku prac takich jak malowanie czy nawet cyklinowanie drewnianej podłogi niezbędne jest przestawienie mebli, zabezpieczenie całego znajdującego się w pomieszczeniu na co dzień dobytku i wyniesienie się z pomieszczenia na jakiś czas. To zawsze kompletnie dezorganizuje życie domowników.

Można też zastąpić stare meble nowymi, wymienić okna i listwy przypodłogowe, najlepiej robić to wszystko naraz tak, aby wymienione elementy do siebie pasowały. Wielu ludziom udało się stworzyć w miejscu zamieszkania atmosferę przytulności i domowego ciepła po zainstalowaniu okien drewnianych lub drewniano – aluminiowych w miejsce wykonanych z pcv, zakupieniu mebli wykonanych z takiego samego drewna jak stolarka okienna (albo drewna o zbliżonym deseniu) oraz wymienieniu listw przypodłogowych na drewniane.

Możliwości, jeśli chodzi o urządzanie wnętrza są ogromne. Jeśli brakuje nam inspiracji, zawsze możemy zajrzeć do internetu, marketu budowlanego lub po prostu włączyć telewizor – programy, których tematyką jest projektowanie i przerabianie wnętrz cieszą się ogromną popularnością i często zawierają imponujące ilości dobrych pomysłów. Chcesz wprowadzić w swoim lokalu zmiany? Do dzieła! Przecież nic nie stanie Ci na przeszkodzie, wystarczy dobry pomysł i trochę czasu.

Autor: Emila Janicka

Studentka architektury, publikuje ciekawe treści w naszym serwisie szczególnie o projektowaniu i urządzaniu wnętrz. Jej ulubionym tematem są nowoczesne sposoby na wystrój wnętrz.

Udostępnij
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/car02/public_html/algunasplantasraras.com/wp-includes/functions.php on line 4344