Szkło jako element aranżacji wnętrz – co oprócz szyb, naczyń oraz luster?

Tytuł trochę oczywisty, w końcu jakby nie patrzeć, powyższe elementy zdecydowanie najczęściej spotykamy we wnętrzach. I to zupełnie niezależnie od tego, czy mają one nowoczesny charakter, czy też raczej swoim wyglądem nawiązują bardziej do minionych lat. A także – trendów, jeśli chodzi o zaaranżowanie wnętrz. Fakty są takie, że szkło jako materiał, z jednej strony jest powszechne, a z drugiej mamy naprawdę eleganckie i pełne finezji elementy. Przyjrzyjmy się kilku ciekawym rozwiązaniom, które właśnie dzięki materiałowi będą doskonale wpisywały się w rozmaite aranżacje jeśli chodzi o wnętrza.

Szklane oblicze łazienek

To zdecydowanie jeden z najlepszych sposobów na uzyskanie przestrzennego, przestronnego charakteru, jeśli chodzi o łazienki. Postawienie na szklane elementy. Takie jak na przykład – umywalki. Umówmy się – szklane elementy wystroju łazienkowego to ewidentnie domena wnętrz o charakterze bardziej nowoczesnym. Świetna alternatywa dla ceramicznych umywalek, które bądź co bądź, mogą też być ciekawe, jednocześnie mamy do czynienia z tym, że szklane wypadają zdecydowanie w bardziej korzystnym świetle. Jako bardziej okazałe, stylowe propozycje, na pewno zdecydowanie będą w stanie przypaść do gustu każdemu, kto ceni sobie wyjątkowy i nieszablonowy charakter łazienek. Ceramika owszem, potrafi dobrze wyglądać. Jednak nie ma szans, by równała się z nowoczesnymi szklanymi elementami.

Drzwi, których nie widać

Kiedyś szklane drzwi kojarzyły się ewidentnie ze środowiskiem korporacyjnym. Wpisane były we wnętrza w biurowcach, co też niejako uplasowało je w świadomości przeciętnego konsumenta jako element, który po prostu nie nadaje się do zastosowania w przestrzeniach prywatnych. Jak dobrze, że w końcu trendy zmieniły się, a wraz z nimi nastąpiła pewnego rodzaju zmiana w kierunku myślenia odbiorców. I nagle okazało się, że „rezerwacja” szklanych drzwi dla firm, to już po prostu przeszłość.

Alternatywa dla klasycznych kafli

W przestrzeniach kuchennych, możemy spotkać teraz trend, w którym szkło – w najrozmaitszych wariantach kolorystycznych, z powodzeniem zastępuje obecność kafli. Co więcej, gdy mamy do czynienia z połyskliwym materiałem, zyskujemy dodatkowo efekt spotęgowanego rozświetlenia kuchni. Specjalne ekrany szklane na ścianach mają też ogromną zaletę. Są bardzo łatwe w czyszczeniu, a dodatkowo też, pomagają w zabezpieczeniu ściany przed różnymi zabrudzeniami oraz uszkodzeniami.

Weźmy pod uwagę też inną rzecz. Dzisiejsze szklane elementy wyposażenia wnętrz, w niczym nie przypominają szkieł, które znamy z lat osiemdziesiątych. To znaczy – wykonanie jest znacznie lepsze. Na lepsze zmieniła się jakość, zmieniły się trendy i zmienił się też kierunek, w którym podąża rynek. Bo nie wystarczy już piękna forma, by przykuć uwagę – i pieniądze – odbiorcy. Teraz trzeba przede wszystkim postawić na funkcjonalność i trwały charakter. A jeśli te dwie cechy dają się „opakować” w ciekawy, pomysłowy design, tym lepiej; takie pomysły znajdziemy np. tutaj na https://www.crystals3d.com/pl/blog/asortyment/krysztal-grawerowane-zdjecia-3d-2d. Nie brakuje miejsc, w których będziemy mogli znaleźć mnóstwo inspiracji do zagospodarowania wnętrz szklanymi elementami. Wszystko jest kwestią determinacji, nastawienia i podejścia. Najlepiej takiego, które jest ukierunkowane na wyjście poza sztywne ramy i oklepane patenty na design.

Autor: Emila Janicka

Studentka architektury, publikuje ciekawe treści w naszym serwisie szczególnie o projektowaniu i urządzaniu wnętrz. Jej ulubionym tematem są nowoczesne sposoby na wystrój wnętrz.

Udostępnij